Rozeta

NASZA KARCZMA

Rozeta
Nasza karczma

Karczma Biały Miś to nowe miejsce na mapie Zakopanego, znajdująca się w samym sercu Krupówek, przy tak zwanym oczku wodnym. Naszym celem jest byście w jednym miejscu, właśnie u Nas, mogli zjeść najlepsze dania z kuchni regionalnej i polskiej, posłuchać góralskiej muzyki i doświadczyć prawdziwej podhalańskiej biesiady.

Karczma oferuje wyśmienite dania mięsne, najlepsze nalewki i zimne piwo – wszystko przygotowywane na miejscu, według tradycyjnych receptur oraz autorskich przepisów.

Zastanawiasz się gdzie najlepiej zjeść w Zakopanem lub na Krupówkach? U nas! W Karczmie Biały Miś.

Czemu Karczma nosi nazwę Biały Miś?

Karczma Biały Miś nosi swoją nazwę nie bez powodu – na cześć swojego patrona, BIAŁEGO MISIA, który jest jedną z najstarszych i najlepiej znanych postaci z Zakopanego.

Misia zauważono na Krupówkach po raz pierwszy na początku 1922 roku czyli już ponad 100 lat temu. Czasem wędrował pod Skocznię, czasem na Gubałówkę, zawsze jednak wracał do serca Zakopanego, by zapraszać do wspólnych zdjęć przyjezdnych oraz mieszkańców miasta.

Nic więc dziwnego, że przez te wszystkie lata Miś stał się ekspertem od kultury góralskiej, a od kuchni regionu w szczególności. W końcu niezły z niego smakosz! Stąd wie on doskonale, co najlepiej smakuje po wycieczce w góry, co jest najlepsze, gdy szaleństwo poprzedniej nocy wymaga ukojenia dla ciała i duszy i gdzie najlepiej zjeść i zabawić się w Zakopanem.

Dlatego cieszymy się niezmiernie, że Biały Mis zgodził się być patronem naszej Karczmy i pomógł ją nam współtworzyć, poczynając od wystroju wnętrza, poprzez kompozycję menu, na doborze nalewek i deserów kończąc. Czy musimy piać, że miodula to jego faworytka?